In 1993 was ik 6, ik kan me enkele onweersituaties herinneren van dat jaar! Mijn school/klaslokaal keek uit over de polder, je zag alle weertypes tijdens de seizoenen voorbij komen. Tijdens een van die herinneringen werd het toen zo donker dat de lichten aan moesten in het lokaal terwijl het midzomer was. Het was vlak voor de middagpauze die destijds nog bestond uit een uur naar huis gaan om daar te eten.
Thuis droge kleding aan, broodje eten (en de smurfen kijken
) om vervolgens om 1 uur weer terug te gaan naar school. Denk dat mijn weerliefde ook door zulke situaties zijn ontstaan, naast het geluk nog net op de valreep van het oude klimaat of beter gezegd de overgang daarvan te zijn opgegroeid.
Ook zomer 1996 staat in mijn geheugen als een zeer bewolkte frisse zomer. Temidden van 2 prachtwinters, wie weet was deze zomer een gevolg van de voorgaande winter en de fundering voor de volgende? Zou die combi natuurlijk graag in herhaling zien!