Drukkende onweerslucht en temperaturen tot 39 graden rakelen in Frankrijk de angst op voor een nieuwe hitteramp. In alle acht departementen in de ruime omgeving van Parijs trad driekwart van de alarmfases in werking, nadat maandag een 74-jarige man aan een zonnesteek was bezweken.
Overhitte auto
In de Elzas stierf een meisje in een oververhitte auto. Ook in Zuid-Frankrijk vielen de eerste dodelijke slachtoffers door de hitte. Alarmfase drie geldt nu voor meer dan een derde van het land. De overheid stelde 180 miljoen euro ter beschikking om de personeelsbezetting op de spoedopname te verzekeren.
37° C in ziekenhuiskamers
Vakbondsleden verklaarden dat in het ziekenhuis van Corbeil bij Parijs in enkele kamers een temperatuur van 37° C werd gemeten. Parallel met de loodzware hitte veroorzaakten hevige onweders hier en daar grote schade.
Wateroverlast
In Dieppe stortte het dak van een supermarkt in onder druk van de wateroverlast. In de baai van Arcachon geraakten verscheidene boten in nood. Een bejaarde man viel overboord en overleed na zijn overbrenging naar het ziekenhuis.
Quote selectie