Vorige week donderdag nog hoorde ik zeggen in het radionieuws dat het strandwater met 15° koel was en aan het randje om te kunnen zwemmen, zie ik 1 week later al 19° staan op het Professioneel Kustweerbericht. Stijging dus van 4° tijd van strandwater op 7 dagen en ik vermoed het zeewater gemiddeld 2° omhoog? Jammer dat er geen professionele websites zijn hiervan (ofwel bestaan die wel maar weet ik het niet...).
Ga naar de website Meetnet Vlaamse Banken.
Kies de locatie "Westhinder Meetpaal" en selecteer bij "meteo" de parameter Zeewatertemperatuur
Klik links boven opnieuw op <Westhinder Meetpaal. Je krijgt nu opnieuw alle locaties te zien
Kies de locatie "Oostende Oosterstaketsel - Boei" en selecteer bij "meteo" opnieuw de parameter Zeewatertemperatuur
Nu heb je een grafiek met de zeewatertemperatuur op de Westhinder, 30 km in zee en van de strandwatertemperatuur in Oostende
Edit: of nog eenvoudiger: kies links bovenaan voor "parameter" ipv locatie en selecteer dan bij meteo Zeewatertemperatuur en duid aan welke locaties je wil zien op de grafiek. Oostende Oosterstaketsel gebruiken we dus voor de strandwatertemperatuur.