Seppie mag hebben gezegd wat hij wil. De kaart die hij bijvoegde was van JMA én pas voor zaterdag. En ik doe niets anders dan die kaart lezen, punt uit.
Bij mijn weten baseert het KNMI en alle andere meteo-instututen in België en Nederland zich niet op het JMA, zodat uw verwijzen daarnaar niet pertinent is.
Nogmaals: lees, herlees, en lees nog eens die kaart van JMA. Lees ook de andere kaarten van datzelfde JMA voor komende zaterdag (m.n. de windrichting zelve !!!!). Met de beste wil van de wereld is het dan hier GEEN noorwestelijke stroming. Verre van. Het noordwesten in die setting (dus nogmaals de setting van de JMA kaart en niets anders) is een volledig afgesloten brongebied voor ons. Een noordweststroming, daar verstaat toch ieder zinning mens een stroming onder waarbij de luchtstroming tot op aanzienlijke hoogte vanuit de regio tussen Groenland en Noorwegen komt. Welnu, dat is op die kaart eenvoudigweg niet te zien. Punt uit. Met wat goede wil zal de lucht afkomstig zijn van over het Balticum of zelfs Scandinavië, maar NIET (ik herhaal: NIET !!!) vanuit de maritieme regio tussen Groenland en Noorwegen. Voor de goede orde hierbij nogmaals de windkaart van JMA op het desbetreffende ogenblik.
Pfieoiiiii. Is dat nu zooooooo moeilijk Johan ????
PS: ONDERTUSSEN moet je héél erg oppassen want JMA heeft al een nieuwe uitdraai gemaakt met nog een andere setting. Het ging duidelijk om de kaart van gisteren.
Quote selectie