Hoogteverschillen in de regio, bodemtype (leem, zandleem, klei in diepere grondlaag) in combinatie met verzadigde bodem dus elke druppel dat valt stroomt naar de waterlopen, en dat gebeurd ook snel door rechttrekking van de beken en zijbeken. Verder ook gebouwd op plekken waar er nooit zou mogen gebouwd zijn maar ja, het geld speelt een grotere rol.
Die beken hebben nog vrij veel verval en stonden vrij "leeg" op oudjaarsdag maar het peil stijgt door de verzadigde bodem terug heel snel. Ondertussen al enkele straten afgesloten hier in de omgeving.
Bedankt voor deze verduidelijking. Het zijn dus de hoogteverschillen die uitlopen in een vlakker gebied, waardoor de problemen ontstaan.
Toch is dat in noord Duitsland ook zo, en daar is veel meer regen gevallen voordat er grote overlast kwam.
Quote selectie