Een opeenstapeling van niet goed afzakkende kou door noordelijke Hadley Cellen, overal opdoemende shortwaves door hoge SST's, Groenlandhogen die eigenlijk perfect moeten zijn om te leveren (en in die zeldzame gevallen ook wel echt leveren). Verder nog troposferische vortex splits en Poolhogen ten spijt, lijkt het niet te gaan worden wat het zou kunnen zijn, voor de zoveelste keer. Lijkt... We wachten het af, maar zonder enige illusie. Klimaat 3.0 is keihard
Weer veel te voorbarig. Groenlandtendens zit ergens rond 192-240u... Hoe kan je nu al zeggen dat het niets wordt op die termijn? Er kan nog zo veel veranderen... Het Groenlandhoog kan zelf nog helemaal verdwijnen van de kaarten. Omgekeerd kan ook, dat de Groenlander terug zwaait naar Scandinavië.
Ook in Grote Winters zat er ten noordoosten van ons soms vaak zeer intense kou waar wij soms niets van meekregen. Dat is allemaal volkomen normaal en logisch. Van alle tijden.
Quote selectie
mooi plaatje
( 604)
( 344)
( 224)
( 97)