Heb ook het idee dat de modellen de zonalisering overschatten na dag 7. Zeker met een PV die vrij verzwakt is, lijkt me kans minder groot.
Volgende week. De treksnelheid waarmee deze oost beweegt zal de slaagkansen van een nieuw Scandinavisch hoog beinvloeden. Ik merkte het gisteren in de kaarten ook al langzamerhand op. Je ziet dat wanneer de koedepoel uitsterft ten noorden van ons, de atmosfeer in de koude lucht rustiger wordt. Hier zou dan eventueel een hoog in kunnen ontstaan. Hoe trager dat aankomend laag dan uiteindelijk beweegt, hoe meer de druk kan stijgen boven Scandinavië om uiteindelijk tot een blokkade te komen. Als je de laatste 4 runs eens bekijkt zie je dat de vooruitgang van het laag/koudepoel vanuit NFL steeds wat trager gaat rond +-200u.
Ik denk dat het eigenlijk niet zoveel meer scheelt. Straks maar eens kijken in het ensemble of er positieve leden tussen zitten. Als de oper met ruime voorsprong voorop loopt met deze ontwikkeling dan is er nog niets aan de hand.
Quote selectie
. +114: Kou iets zuidelijker
( 1071)
( 509)