Helaas staat er niks in over de diktes of hoeveelheid van een eventuele verse sneeuwlaag, maar volgens harmonie kan er in het westen, midden en noorden nog wel een centimeter vallen. Ook wegen kunnen wit worden.
Modellen algemeen tot +48 uur, geldig tot vrijdag 19 januari 2024 24.00 locale tijd
Guidance modelbeoordeling voor Nederland, de Nederlandse kustwateren en de Noordzee, gebaseerd op de HARMONIE run van 12 UTC en de overige genoemde modellen en gidsen met bijbehorende runtijd.Modelbeoordeling door meteoroloog
Tussen een laag boven de Noorse zee en een hoog west van Ierland staat in ons aandachtsgebied een noordwestelijke stroming en wordt polaire lucht aangevoerd. In deze stroming bevinden zich buienstoringen (troggen). Een eerste bereikt vanavond het noordwesten en trekt daarvandaan verder naar het zuidoosten, een tweede doet dat later vannacht en verlaat dan in de loop van de ochtend het zuidoosten van ons land. Het eerder genoemde hoog trekt zuidoostwaarts en bereikt morgenochtend Bretagne en trekt dan verder oostwaarts over het noorden van Frankrijk en komt zaterdagochtend boven het zuiden van Duitsland aan. Op de noordflank van dit hoog trekt morgen een kleine randstoring over de noordelijke Noordzee naar het zuiden van Zweden waar het in de nacht naar zaterdag aankomt.
Alle modellen geven een tweetal buienstoringen die vanaf de Noordzee over ons land gaan trekken. EC laat de buiigheid boven land sterk afnemen overdrijft hierin waarschijnlijk als gevolg van de convectieparametrisatie in dit model. De Harmonies, die convectie wel kunnen berekenen, laten de buien boven land veel langer bestaan waardoor ze ook verder landinwaarts komen. Lucht is koud genoeg om vooral sneeuw te geven. NESO geeft dat ook aan. Wegdektemperaturen zijn overal onder nul dus sneeuw blijft ook liggen. Modellen geven ook nog mistsignalen later vanavond en komende nacht in de sneeuwgebieden boven België, Duitsland en het zuidoosten van ons land.
Vannacht lichte, in het zuidoosten plaatselijk matige vorst. Morgen Tx van graden vlak aan zee tot iets onder nul in Zuid-Limburg.
Voor vanavond staan er seinen voor 6 Bft uit voor de noordelijke kustgebieden en vanaf morgenmiddag een sein voor 7 Bft. Verder windstoten tot 40 kn boven zee.
Mogelijk in de sneeuwgebieden ook enige St. Verder enkele Cb's, toppen veelal tussen FL150-200. Morgen in de loop van de ochtend van het noordwesten uit steeds breder wordende opklaringen.
Buien zijn boven zee winters, een enkele met onweer. Boven land zijn het vooral sneeuwbuien, morgenochtend het zuidoosten van het land verlatend.
Goede zichten. In het zuiden kans op mist(banken). In buien matig tot slecht zicht.
Paraaf meteoroloog: nolet

