7 maanden van aaneengesloten droogte, extreme warmte en zonovergoten dagen. Compensatie voor de afgelopen 7 maanden, exclusief september.
Die 7 maanden volgden na 7 maanden droog en warm in 2022. De compensatie voor de droogte volgde eigenlijk laat.
Dus nu 7 normale maanden. Dat zou het eerlijkst zijn. Niet dat het weer zich daar ook maar iets van aan zal houden.
Dat vroeg of laat een drogere periode gaat volgen is gewoon maar een kwestie van tijd eigenlijk. Het nattere weer zal ooit toch voor een langere periode stoppen. Maar voorlopig is het nog genieten voor de regenliefhebber.
Waren er buiten maart, juli en augustus 2022 nog andere droge maanden eerder in het jaar? Juni was hier in elk geval te nat dankzij de Pinkstermoesson die maand.
Verder zitten we al anderhalf jaar in een erg natte periode, die begon in september 2022.
2022 kende hier 7 maanden die iets te droog tot zeer droog waren. Maart, april, mei, juli, augustus, oktober en november.
Een echt natte periode volgde pas vanaf oktober 2023 tot nu eigenlijk. Lente en zomer waren ook wel iets natter maar niet genoeg om de tekorten in te halen.
Quote selectie
( 413)
( 256)
( 138)