Wie heeft naast satelietbeelden (ewant die heb ik) nog andere data beschikbaar waarop het Saharazand goed in beeld wordt gebracht? Ik had ooit een prachtige link maar er verdwijnt wel eens wat in de loop der jaren.
Alvast dank!
Johan
De ceilometers kunnen helpen, er staat er bijvoorbeeld eentje bij Cabauw. Maar het is vergelijkbaar als bij de buienradar, het meet de demping van het signaal "per hoogte". Wat dat dan precies veroorzaakt vereist nog interpretatie.
Een uitleg over de afbeeldingen is te vinden op:
https://www.dwd.de/DWD/forschung/projekte/ceilomap/files/Saharan_dust_example_en.pdf


In dit geval is het de gele vlek die vanaf zaterdagmiddag boven Cabauw was op middelbare hoogte, en in de loop van de nacht werd opgeruimd. De gele kleur geeft een demping van het signaal wat sterker is dan schone lucht (groen) maar zwakker dan bewolking (rood).