Sinds half oktober moeten we dagelijks op 30-50% meer bewolking rekenen dan voorzien. Het houdt maar niet op. Ook vandaag weer volledig bewolkt en kil. Er is hier, en ik denk ook op vele andere plaatsen, dit jaar nog geen enkele volledig wolkloze dag geweest. Voor de kuststreek is dat extra bijzonder vanwege het vaak voorkomen van zeer heldere dagen in het voorjaar. Het aantal zonuren ligt dan ook ruimschoots onder de norm.
De Bilt nu 49% zonneschijn tegen 45% normaliter tot 21 mei. Dat is toch boven de norm. Nu ga ik hier niet beweren dat mei een goudhaantje is want het is vooral in de zuidelijke Benelux echt niks bijzonders.
Daarom zeggen gemiddelden weinig. Het noordoosten doet het veel beter dan België/Zuid Nederland maar dat beeld wordt wel gedeeld denk ik.
Quote selectie
( 266)
( 194)
( 169)