Ondanks de wel erg frisse periode van 5 t/m 13 juni lijkt de maand als geheel met een tamelijk warme derde decade in het vooruitzicht toch nog vrijwel op de normale waarde van zo'n 16 graden uit te gaan komen (in De Bilt). Juni wordt dus niet kouder dan mei; die kans is althans klein.
Daarnaast kan de achterstand in het aantal zonne-uren nog grotendeels worden ingelopen, en als er vanaf de 26e geen al te zware buien komen na een paar warme dagen, dan blijft ook het maandelijkse neerslagtotaal binnen de grenzen van wat normaal heet. Ik heb dit nu niet precies uitgerekend; dat zou weinig zin hebben omdat het toch nog maar om een verwachting over tien dagen gaat. Maar er lijkt me een redelijke kans dat juni op alledrie de parameters als 'normaal' de boeken in zal gaan (hoewel niet overal natuurlijk).
Nu zou ik de vraag kunnen stellen: "Wie vindt dit terecht? of juist niet terecht?", maar eigenlijk is dat een beetje een rare vraag. Het moet natuurlijk wel nog eerst gebeuren.
Anders gaat de maand hier als koel en uiterst saai de boeken in.