Zomer staat voor mij bijvoorbeeld gelijk aan o.a. lekker buiten in de tuin kunnen dineren. Kijk ik even naar deze maand, dan hebben we sinds de 8e alleen de 15e en 16e niet buiten gegeten en de beleving is momenteel dus dat we een prachtige zomerse periode beleven. Sowieso vind ik dit een zomer die zeer goed te pruimen is met afwisseling tussen warme en koelere dagen, strakblauwe luchten, Hollandse wolkenluchten, (onweers)buien en regenfronten. De natuur staat er heerlijk groen bij en daar geniet ik enorm van. Een heerlijke zomer voor mij persoonlijk dus, zo zouden ze ieder jaar mogen zijn
Mij staat deze zomer vooral bij om zijn bewolkt weer en vrijwel dagelijks regen. Dit wordt vrijwel zeker de eerste dag deze maand zonder neerslag en meteen ook de eerste ADS-dag. Juni kende wat meer droge dagen. Alleen die verliepen buiten de laatste week van die maand, allemaal koel en vaak ook somber of aan de sombere kant met uitsmerende cumuli of stratus. Mei was buiten de dagen die ik in het vorige bericht noemde helemaal treurig nat. April buiten de paar warme dagen ook koel, somber en nat. Zou niet weten waar ik dan afwisseling in moet zien, doorgaans is het telkens hetzelfde liedje hier. Grijs en regen. Dagen als vandaag, morgen en zaterdag zijn daarom nóg meer dan normaal een ware verademing.
De natuur is wel wat lichter/feller groen dan normaal. Kijk je echter naar individuele bomen en struiken in het bos, dan zit bij veel exemplaren het blad vol schimmels en aantastingen. Zoals de vogelkers heesters in de bossen vol hagelschot of bladvlekken zitten. De eiken wit uitgeslagen van de meeldauw (komt ook in droge zomers wel voor). Kan nou niet direct zeggen dat de natuur er per se mooier bij staat dan vorig jaar. Desondanks horen dergelijke aantastingen, ziekten en plagen er gewoon bij. Dat wisselt altijd van jaar op jaar.