Eerlijkheid gebied te zeggen dat ik ging googelen vanwege het willekeurige artikel wat gisteravond gepost werd over hittedoden. Ik dacht yeah right wat wil je in de Sahara in hartje zomer, er is er ook wel vast ééntje te vinden over doden door extreme kou op een onherbergzame plek ergens in de wereld. Onderweg kwam ik iets interessanters tegen.
Een recente studie in The Lancet heeft gevonden dat er verreweg veel meer doden te linken zijn aan (extreme) kou dan aan (extreme) hitte. Door de klimaatopwarming stijgt het aantal hittedoden en neemt het aantal koude doden af. Echter neemt het aantal koude doden sneller af dan het aantal hitte doden stijgt.
Het artikel in de Washington Post vind ik het meest genuanceerd en beschrijft dat er onzekerheden bestaan omtrent de resultaten omdat de onderzoeksperiode te kort is. Letterlijk vertaald geven ze aan dat het toch op zijn minst aannemelijk is dat door klimaatopwarming de temperatuur gerelateerde sterfgevallen netto licht dalen.
Ja ik ben liefhebber van warm en stabiel weer en dat lijkt toch bij nader inzien zo slecht nog niet. Hieronder hoe ons lichaam omgaat met koude en warme omstandigheden. Er is een optimale temperatuur en de omgevingstemperatuur op aarde is over het algemeen te koud voor ons. We komen immers allemaal oorspronkelijk uit Afrika. Uiteraard is het ook per persoon verschillend wat die optimale temperatuur is, dat moge duidelijk zijn aan de uiteenlopende voorkeuren hier op het forum.
Dit is geen pro klimaatverandering propaganda maar nuancering in éénzijdige berichtgeving in de media en anti warmte meningen hier op Weerwoord. Wat zijn jullie meningen hierover?

https://www.thelancet.com/journals/lanplh/article/Piis2542-5196(23)00023-2/fulltext
Quote selectie