De guidance modelbeoordeling is vannacht ook aangepast.
Synoptische situatie:
Rondom een hoog met centrum boven Ierland met een rug richting de noordelijke helft van het land voert een noordoostelijke stroming maritiem polaire lucht aan. De rug trekt zuidwaarts en word vanochtend boven het zuiden verwacht en verlaat in de middag het land. Er komt dan een noordwestelijke stroming op gang waarin een volgende frontale zone met vochtigere lucht naderbij komt. Het warmtefront van deze frontale zone bereikt aan het einde van de ochtend het noorden en trekt verder over het land. Het koufront volgt later in de avond en nacht naar donderdag. Donderdagochtend verlaat het koufront Limburg. Noord daarvan wordt met een noord tot noordwestelijke stroming in de grenslaag drogere lucht aangevoerd. Tevens verplaatst zich vandaag een hoogtelaag via het oosten van Duitsland zuidwaarts richting de Alpen.
Modelbeoordeling:
Het belangrijkste aandachtspunt deze ochtend is de mist. Actueel zien we landinwaarts mist in opklaringsgebieden. EC en vooral Ha40 geven dit beeld aardig weer, vooral Ha40 aangezien er in het noorden ook mist aanwezig is. Ha43 slaat de plank mist met alleen in het zuidoosten mist, wat veroorzaakt wordt omdat Ha43 Sc actueel in het zuidoosten niet berekent. Ha40 kan eigenlijk wel gevolgd worden. Voor het warmtefront uit zien we vooral boven Duitsland een duidelijk neerslagsignaal, dat mede wordt getriggerd door wat extra cyclonaliteit in de bovenlucht (hoogtelaag dat over het oosten van Duitsland zuidwaarts trekt). In de avond en nacht naar donderdag zien we een wat duidelijker neerslagsignaal op het koufront. In de frontale vore kunnen de bewolking- en zichtcondities tijdelijk behoorlijk slecht zijn gezien de progtemps. Na koufrontpassage zien we vooral in EC sporadisch nog lichte neerslag uit Sc-velden. Gezien de progtemps is dat realistisch, met lokaal een ca. 2000 vt. dikke laag Sc.
Wind:
Na koufront-passage tot donderdagavond in de omgeving van de Duitse Bocht weer af en toe weer 6 Bft.
Bewolking:
Sc, toppen maximaal rond 6000 vt, die onder invloed van subsidentie nog deels oplossen. Nabij het warmtefront meer Sc-velden en ook dan een iets lagere basis, in het uiterste oosten en zuidoosten mogelijk ook St. In de avond en nacht naar donderdag bij het koufront een dik pakket bewolking, ook St onder de 500 vt. Toppen worden dan tijdelijk hoger, tot FL100. Noord van het koufront Cu/Sc, toppen maximaal 5000 vt.
Neerslag:
Het warmtefront levert boven ons land waarschijnlijk geen neerslag van betekenis, hooguit wat lichte (mot)regen boven het uiterste oosten en zuidoosten. Ook verder naar het westen is wat lichte motregen niet helemaal uit te sluiten op basis van de progtemps. Vanavond laat en in de nacht naar donderdag bij het koufront (mot)regen. Noord van het koufront zo goed als droog, op lokaal wat hele lichte regen uit wat dikkere Sc na.
Zicht:
Vannacht landinwaarts in opklaringen mist. Door toename van Sc van het noorden uit zal dit in de ochtend in het midden en (zuid)oosten zijn. In de frontale zone vooral in de avond en nacht naar donderdag slechte zichten door motregen en nevel. In de frontale vore is kortdurend mist in het oosten niet geheel uitgesloten.