Die laagjes diepen tegenwoordig veel te ver uit boven het warme zeewater.
Ligt daar niet zozeer aan. Afnemen van amplitude is van alle tijden, ook 15 jaar geleden. Het is een systematisch probleem dat niet zomaar te verhelpen is. De reactie van warm zeewater op koude bovenluchten is fysisch makkelijker te berekenen (het zijn maar wat formules) en bij te sturen dan een inschatting van amplitude op 192u.
Komende week is daar ook een mooi voorbeeld van, de stroming (en de lagen die vb uit het westen hier tegen botsen en worden opgenomen in de stroming) volgt een dalparabool. Als die dalparabool (of trog) minder uitzakt zullen de lagen ook steeds noordelijker uitkomen, op de denkbeeldige lijn van de dalparabool.
Het uitzakken van de trog is ook meestal in wisselwerking van de blokkade die er naast ligt. zie bv 2010, toen werd een heel stuk trog los gesnoerd van de vortex door een zeer sterke blokkade. Het heeft dus niet zozeer te maken met warmer zeewater.
