November 2024 ontpopt zich toch wel tot een leuke weermaand

Bericht van: Justin (Ede) , 25-11-2024 12:26 

Hoewel niet overal in de Benelux het geval, hebben we zeker in deze regio toch wel genoten van een behoorlijke portie zonneschijn in de 1e novemberweek. Mede hierdoor zal de maand waarschijnlijk wel als iets zonniger dan normaal de boeken in gaan gelet op de zonkansen voor het resterende deel van deze maand in de pluim.

De 2e novemberweek bracht grijzer en rustig weer, zoals we dat eigenlijk van november ook wel gewend zijn. De atmosfeer hield zich de eerste novemberhelft dus rustig en zou zich dat doorzetten, dan hadden we waarschijnlijk over een saaie novembermaand gesproken op weergebied.
Maar niets is minder waar, de 3e novemberweek bracht vervolgens een hoop wisselvalligheid en met dalende temperaturen onder invloed van aanvoer vanuit het noord(west)en kregen we met winterse buien, sneeuw (zelfs "thundersnow"!), gladheid en vorst te maken. Een heerlijk voorproefje hopelijk op de komende winter. Tevens zal deze neerslagrijke week er gelet op de verwachting aan millimeters voor vandaag en woensdag waarschijnlijk voor zorgen dat de novembermaand ook iets natter dan normaal wordt. Bovendien is woensdag een goede om te noemen, want mogelijk krijgen we ook nog een storm op bezoek in deze maand.

Maar niet alleen de weertypes zorgen voor de afwisseling, zeker ook de temperatuur doet een duit in het zakje. Een paar dagen geleden nog vorst en licht winterse koude, gisteren en vandaag zomers aandoende temperaturen met zelfs warmterecords. Vanochtend weer in korte broek en T-shirt hardgelopen en dat was aan de warme kant, de regen in de laatste paar kilometer was dan ook heerlijk en welkom. 

Je zou dus kunnen zeggen: voor ieder wat wils deze maand. Ik geniet er in elk geval van en hopelijk jullie ook!

Bericht laatst bijgewerkt: 25-11-2024 12:29
The will to act is itself a renewable resource (Al Gore, feb 2016)

November 2024 ontpopt zich toch wel tot een leuke weermaand   ( 1345)
Justin (Ede) ( 28m) -- 25-11-2024 12:26
dankzij de laatste week wmb.   ( 336)
Eric, Rotterdam -- 25-11-2024 13:01
Valt wel mee..   ( 331)
Bela (Bergen op Zoom) -- 25-11-2024 13:03
Re: November 2024 ontpopt zich toch wel tot een leuke weermaand   ( 226)
Volkert (Houten) -- 25-11-2024 15:06