een verademing na twee jaar met hittegolven. Allemaal reuze interessant hoor, die extremen, maar om dat nou leuk te noemen?
Mijn dochter kwam gisterenmiddag thuis op de fiets van haar vakantiewerk en merkte op, dat ze geweldig genoot van dit frisse weer. Terwijl ze in de vakantie graag ligt te bakken in de zon.
Prachtige wolkenbewegingen zijn er de laatste dagen waar te nemen, tenminste in die perioden dat de lucht niet geheel dicht zit. Ook gisteren zag ik weer herfstachtig aandoende lage wolkenpartijen. Ik snoof de frisheid op van de lucht; dan kriebelt plotseling de naderende herfst door het lijf. Dit weer zou in begin oktober toch niet misstaan?
Het is zoals een enkele maal in de eerste week van februari het voorjaar zich aandient.
Na die twee jaar met een hittegolf aan het begin van augustus is dit een mooie compensatie.

Je zou anders nog denken dat het augustusklimaat al te drastisch is veranderd. Overigens staat de zomer tot nu qua gemiddelde temperatuur nog steeds boven de norm van 71-00. Let wel : het lopend gemiddelde over juni, juli en augustus; 17,1 tegen 16,4 normaal.
Het mooie weer zat vooral in de eerste helft van de zomer; jammer voor degenen die nu op vakantie zijn in Nederland.
Groet,
Cees
Quote selectie