Die weet ik nog goed idd, dat was voor het eerst sinds hele lange tijd dat er een echt historische periode in de modellen was te zien. Het was maar enkele runs zichtbaar en de werkelijkheid was heel leuk, maar zeker niet historisch.
Dat was inderdaad virtueel genot
. Ik hou me vast aan de gedachte dat als het nu theoretisch berekent wordt het wellicht in de praktijk nog kan uitkomen.
Zeg dat wel, ik denk dat ik toen de koudste en langste reeks kaarten ooit heb gezien sinds ik de modellen begon te volgen ergens in 2005.
Het zou steeds vaker moeten gaan voorkomen. Nu je alle ECMWF-leden en GFS-leden nu ook individueel kunt bekijken. We hebben dit jaar nog niet een echte Hammer-lijntje gehad volgens mij? Ik kan me EC pluimen herinneren met een lijntje van Tmin/Tmax -28/-18. Toch leuk om te kijken welke kaarten daarbij horen. Waarschijnlijk ingevangen kou in combinatie met een dik sneeuwdek.
Modellen worden ook accurater natuurlijk, en dus minder uitspattingen. Vroeger zag je wel vaak de oper eens wild gaan qua winterweer in het UGKB waar uiteindelijk nooit iets van terecht kwam. Dat soort zaken zie je nu eigenlijk bijna niet meer in het UGKB. Vaak gewoon WC over de gehele linie met af en toe eens wat meandering, maar zomaar fantasierijke wonderblokkades blijven weg.
Quote selectie
( 548)
Wat een feestweek !
( 75)
. Ik hou me vast aan de gedachte dat als het nu theoretisch berekent wordt het wellicht in de praktijk nog kan uitkomen.