Wat is jullie top 10 meest gebruikte en dus meest betrouwbare weermodellen van de afgelopen 12 maanden? Uiteraard op basis van eigen ervaring en de voor jou belangrijke weerparameters.
Bij mij zijn dat met stip als eerste de globale drukverdeling en dan als tweede de luchtdrukverschillen en de koers + cyclogenese van lagedrukgebieden. Daaruit afgeleid uiteraard de wind en voor zover dat in het model zit de golfhoogte, golfrichting en golfenergie. Wolken, mist, regen, sneeuw en zonneschijn interesseren mij minder. Dit lijstje is dus behoorlijk toegespitst op mijn eigen weer interesse en het doel waar ik het voor gebruik.
1. DWD Icon D2
2. ECMWF
3. Icon EU
4. DMI Hirlam
5. GFS (plus WRF)
6. Harmonie
7. Mumm (BE)
8. Bracknell metoffice (alleen fax kaarten)
9. Arome
10. GEM
Ben heel benieuwd naar ieders Top 10 van dit jaar! En geef daarbij even aan door welke parameters je jouw volgorde laat bepalen. Mag ook een top 5 zijn natuurlijk!