Weerplaza: "Dinsdag bijna zeker schaatsen op opgespoten banen"

Bericht van: Anthony (Rotterdam) , 13-01-2025 11:42 

Dat klinkt voorbarig, maar in het zuidoosten zal dat prima kunnen als het opklaart. Tegenwoordig zijn er ook talloze technieken waardoor een nacht matige vorst al genoeg is bij helder weer.

Na 2 nachten lichte vorst in 3 dagen (en overdag ruim 7 graden) lag alles in Zuid-Holland dicht vanochtend. Ook de grotere vaarten en plassen. Er is weinig smelt overdag en het klaar 's nachts goed op. Na morgen meer bewolking, later deze week weer opklaringen. 

Deze bijna windstille, heldere condities zijn optimaal. Vergeet transportkou als het gaat om schaatsplezier 😉

Sluipt de winter er toch een beetje in?

 

Dinsdag kan er door vorst bijna zeker worden geschaatst op opgespoten banen

Komende nacht dalen de temperaturen in het oosten en zuiden van het land tot ruim onder het vriespunt. Volgens Weerplaza is de vorst nog niet genoeg voor "grootschalige schaatspret", maar op opgespoten banen kan dinsdagochtend "zeer waarschijnlijk" worden geschaatst.
 

In Twente, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg wordt in de nacht van maandag op dinsdag een temperatuur van tussen de -4 en -7 graden verwacht. In Limburg kan het kwik tot -8 graden dalen, met lokale uitschieters tot -10.

 

Met deze temperaturen kan op ondergespoten banen dus misschien worden geschaatst. Weeronline raadt mensen dan wel aan vroeg te beginnen, want tegen de middag stijgt de temperatuur weer naar ongeveer 3 tot 4 graden. Op sloten en plassen is het nog te vroeg om te schaatsen.

 

Op verschillende plaatsen daalde de temperatuur afgelopen zaterdag al tot -5 graden, met een uitschieter in het Drentse Eelde, waar het -6 werd. Ook in de nacht van zondag op maandag kwam het op veel plekken tot nachtvorst, waarbij de temperatuur in Twente daalde tot -5,2 graden.

De kans is klein dat de schaatspret lang aanhoudt. In de nacht van dinsdag op woensdag zorgen wolken, nevel en mist ervoor dat de temperatuur boven het vriespunt blijft. Vrijdag zal het waarschijnlijk slechts een enkele graad vriezen.

 

https://www.nu.nl/winterweer/6342143/dinsdag-kan-er-door-vorst-bijna-zeker-worden-geschaatst-op-opgespoten-banen.html 

Bericht laatst bijgewerkt: 13-01-2025 11:44

Weerplaza: "Dinsdag bijna zeker schaatsen op opgespoten banen"   ( 874)
Anthony (Rotterdam) -- 13-01-2025 11:42
Deze baan zeker: 😉   ( 624)
Eric, Rotterdam -- 13-01-2025 11:45
Re: Deze baan zeker: 😉   ( 364)
Anthony (Rotterdam) -- 13-01-2025 11:56