Bericht van Copernicus:
https://climate.copernicus.eu/copernicus-global-sea-ice-cover-record-low-and-third-warmest-february-globally
- De dagelijkse omvang van het zee-ijs op aarde, dat de omvang van het zee-ijs in beide poolgebieden omvat, bereikte begin februari een nieuw minimum en bleef de rest van de maand onder het vorige record van februari 2023.
- Arctisch zee-ijs bereikte zijn laagste maandelijkse omvang voor februari, met 8% onder het gemiddelde. Dit is de derde opeenvolgende maand waarin de omvang van het zee-ijs een record heeft gevestigd voor de overeenkomstige maand.*
- Antarctisch zee-ijs bereikte zijn vierde laagste maandelijkse omvang voor februari, met 26% onder het gemiddelde. De dagelijkse omvang van het zee-ijs heeft mogelijk zijn jaarlijkse minimum bereikt tegen het einde van de maand. Als dit wordt bevestigd, zou het het op één na laagste minimum zijn in de satellietregistratie. Deze bevestiging is pas begin maart mogelijk.
* Het is belangrijk om op te merken dat het nieuwe recordlaagtepunt voor het Noordpoolgebied in februari geen absoluut minimum is. Het zee-ijs in het Noordpoolgebied nadert momenteel zijn jaarlijkse maximum, dat doorgaans in maart plaatsvindt.
Dagelijkse wereldwijde omvang van het zee-ijs van oktober 1978 tot 3 maart 2025. Het jaar 2025 wordt weergegeven met een donkerblauwe lijn, 2024 met een middelblauwe lijn en 2023 met een lichtblauwe lijn. Gegevensbron: EUMETSAT OSI SAF Sea Ice Index v2.2. Credit: C3S/ECMWF/EUMETSAT.
Quote selectie