BENELUX
Seizoenstrends
SOURCE/BRON: METEOCONSULT-LA CHAINE METEO
( Aangepast voor de BENELUX)
www.bmcb.be/previsions-saisonnières
UPDATE : 11-4-25 17u
Mei 2025: Gematigde temperaturen, overwegend seizoensgebonden weer
Volgens de modellen liggen er lagedrukgebieden boven het Middellandse Zeegebied, terwijl hogedrukgebieden zich vooral op hogere breedtegraden bevinden.
Het weer zou vergelijkbaar zijn met april, maar met iets meer neerslag. De totale neerslaghoeveelheden zouden dicht bij het seizoensgemiddelde blijven. De temperaturen zouden licht boven normaal liggen, met een afwijking van +0,5°C tot +1°C. In Centraal-Europa en Rusland wordt een duidelijke warmte verwacht.
Samenvatting: Een overwegend normaal meiweer, met enkele nuttige regenperiodes.
Juni 2025: Warme en onstabiele start van de zomer
De maand juni zou warmer dan normaal verlopen, met temperaturen die +1°C tot +1,5°C boven het gemiddelde liggen. Dit is het gevolg van lagedrukgebieden boven het Iberisch Schiereiland, die warme lucht vanuit het zuiden aantrekken. Neerslag zou onregelmatig en vaak hevig zijn, afhankelijk van lokale onweersbuien.
Samenvatting: Juni zou warm en onweerachtig verlopen, met mogelijk grote neerslaghoeveelheden op bepaalde plaatsen.
Juli 2025: Aanhoudende warmte en onstabiliteit
De huidige seizoensmodellen tonen temperaturen die +1°C tot +2°C boven het seizoensgemiddelde liggen, wat opvallend is.
Er wordt ook een aanhoudende onweersactiviteit voorzien. De totale neerslaghoeveelheden zouden rond het gemiddelde schommelen, maar plaatselijk sterk kunnen variëren vanwege het lokale karakter van onweer.
Modellen zoals CFS en ECMWF bevestigen deze onweerstendens.
Wat de zomer als geheel betreft, tonen de modellen een zeer warme tendens voor Centraal-Europa en Scandinavië. Langs de Atlantische boog blijft het eerder gematigd. De Benelux landen zouden zich op de grens van deze luchtmassa’s bevinden, wat de betrouwbaarheid van de voorspellingen vermindert.
