Dinsdagavond viel mijn oog al op donderdagavond vanwege het potentieel dynamisch karakter. Typische low CAPE high shear setup waarbij de hodogrammen in het onderste deel van de atmosfeer ook nog eens mooi gekromd waren, resulterend in een forse 0-1km SRH voor rightmovers (wat bij die bui ook het geval was). Neem daarbij het lage LCL, vrij steile lapse rates onderin én een forse 0-3km CAPE dat sterke low level updrafts kan genereren en je weet dat het wel eens kan lukken als buien lang genoeg discreet blijven om het organisatorisch op orde te krijgen.
Onderstaand in de progtemp van dinsdagavond (weliswaar niet voor Drenthe, maar wel dieper landinwaarts) was dit allemaal goed te zien. Helaas heb ik er geen opgeslagen van recentere runs, maar het beeld was vergelijkbaar.
Nu we het daar toch over hebben: vooral morgen (zaterdag) later op de dag laten progtemps weer soortgelijke dingen zien. Als het dan allemaal weer goed valt met convectieve modus, timing etc, dan kan het zomaar weer lukken!