2021, en toen was ik op weekend in het zuiden van de Ardennen 
Qua onweer ben ik op een slechte plek gaan wonen 8 jaar terug, ik vermoed dat het reliëf van de Vlaamse Ardennen hier zijn invloed op heeft, desondanks de geringe hoogte.
Ten westen van mij (Oosterzele/Wetteren/Schellebelle) gaan onweersbuien er wel vaak door bij een ZW-stroming, die trekken ten westen van de heuvelrug Kluisberg - Pottelberg, alles wat over die heuivels trekt raakt op 1 of andere manier gedeactiveerd of gaat de trekrichting veranderen. Ostgewitter heb ik hier ook amper succesvol geweten, maar dat geldt voor praktisch het volledige westen van Vlaanderen.
Dit jaar op dit moment 1x onweersbui gehad waar ik 2mm uit gekregen heb. Voor de rest wat bliksem op afstand dus een heel onweersarm jaar.