Uitleg.

Bericht van: Jorge (Middelburg) , 01-07-2025 14:27 

De zeewind ontstaat om het verschil land-zee op te heffen. Dus elke windrichting die effectief is zal dat doen. Normaliter zal met de orientatie van de Belgische kust een NNO tot noordenwind volstaan. Soms is ie ook noordwest. Prima. 
Wat echter ook kan is dat er een behoorlijk achtergrond wind is. Dan zal de wind vlak aan de kust nog steeds onder invloed van de zeewind maar ook de achtergrond wind niet volledig omklappen naar noord of nw. Je ziet de wind dan ietsjes krimpen van bijvoorbeeld oost naar ono en uiteindelijk noordoost. Dat is voor het strand en misschien een km of twee landinwaarts merken in een stagnerende kwikstijging of een vertraagde en een wat hogere RV.

In Zeeland zie ik dit heel regelmatig op weerstation Wolphaartsdijk gebeuren. De wind krimpt daar dan naar ONO en het wordt er koeler dan op mijn station ten noordoosten van Middelburg ongeveer 10 km westelijker waar die Oosterschelde wind nooit komt trouwens.

Ik weet niet of dit je vraag overigens precies beantwoord.

Bericht laatst bijgewerkt: 01-07-2025 14:29

Vraag over oriĆ«ntatie Belgische kustlijn en zeebries wel niet?   ( 484)
Mathias (Rumbeke) ( 28m) -- 01-07-2025 14:22
Uitleg.   ( 196)
Jorge (Middelburg) -- 01-07-2025 14:27
Ik zou zeggen alles met een N-component is zeewind, dus alles tussen   ( 117)
Wouter (Heist aan zee) ( 1m) -- 01-07-2025 14:42