Uiteraard is het veel koeler in de bossen. Echter, aan de randen uiteraard niet. Blad krult op, sterft af. Voor het grootste deel zal dat wel herstellen, echter als het een week 35C is, dan wordt dat effect steeds kleiner.
En uiteraard is het in ieder geval in mijn omgeving veel droger geweest dan in de Achterhoek. Bijna 90mm neerslag in Hupsel deze zomer, nog geen 50 in deze omgeving en gemiddeld een volle graad warmer dan in Hupsel tot nu toe (Tx gemiddeld deze zomer in Arcen is 25, Hupsel nog geen 24).
Maar dat is de afgelopen tijd. Ik baseer me vooral op de toekomst - ik schat dat reeds 3-5% van alle bomen die ik hier op de heuvelrug tegenkom al afgestorven is (door veel diverse redenen uiteraard, en het blijft liggen/staan om te dienen als voer voor de insecten en dus spechten zeg maar...).
Quote selectie