20 jaar AGW verder, wat in onze contreien ongeveer 0,35C per decennium inhoudt. Grof geschat zou je bij de normaal dus eigenlijk 0,7C op kunnen tellen, wellicht 0,5C als conservatieve schatting. Kanttekening hierbij is wel dat dit over de gemiddelde jaartemperatuur gaat. Per seizoen bekeken kan het meer of minder dan dit verschillen:
De temperatuur in Nederland is in de afgelopen drie decennia toegenomen met gemiddeld 1,1 °C. Dat is ruim twee keer zoveel als de toename van de wereldgemiddelde temperatuur in dezelfde periode.
De temperatuur is de afgelopen dertig jaar in alle seizoenen toegenomen, in vergelijking met de periode 1961-1990. De toename is het grootst in de lente (1,5 °C) en het kleinst in de herfst (0,7 °C).
KNMI - Nederland warmt ruim 2 keer zo snel op als de wereldgemiddelde temperatuur
*Er vanuit gaande dat de opwarming in België ongeveer even snel/met dezelfde gemiddelde stijging plaatsvindt.
Niet dat je dit helemaal letterlijk kan nemen, bedoel er vooral mee te zeggen dat de normalen eigenlijk alweer een aantal jaren achterlopen op wat in het heden gemiddeld is.