Dat het Europese model de maxima op zonnige dagen wel vaker onderschat. Wat op zijn beurt weer gevolgen heeft voor de KNMI kansverwachtingen diagrammen en expertpluim van Weerplaza, daar de KNMI EC pluim geen MOS/maxima toont tegenwoordig.
Terwijl GFS vaker wel dan niet de maxima deze zomer heeft overschat.
Edit: Bovendien ook vrij duidelijk te zien aan de maxima van de Weerplaza expertpluim zuid (prikpunt Eindhoven/Volkel), waarbij de normale maxima in het gemiddelde na dit weekeinde niet meer bereikt worden. Kan ook onderschatting zijn, is te hopen voor de thuisblijvers. Echter is één ding zeker, de komende week wordt antizomers van weerbeeld.
Bij het GFS Ens nagenoeg hetzelfde verhaal, alleen wordt de normaal daar op 26 en 31 juli wel bereikt door het gemiddelde.


Quote selectie