Page météo de - Weerwoord van
Michael Bleret (BMCB)
https://www.bmcb.be/forecast-michael-bleret
Update 21-8-25 7h
Na de verzengende hitte neemt Europa eindelijk een adempauze.
In nauwelijks twee dagen tijd is het kwik flink gedaald: Frankrijk, onder invloed van een kouddal dat richting Duitsland trekt, ging van bijna 40 °C aan de Middellandse Zeekust naar gematigder maxima tussen 18 en 25 °C. De warmte trekt zich tijdelijk terug naar het oosten van het continent, terwijl in het noorden een polaire luchtstroom binnendringt. In Scandinavië bleven de maxima gisteren vaak steken tussen 12 en 17 °C.
Bij ons verloopt de daling geleidelijker, maar ze is duidelijk ingezet. Woensdag waaide er een stevige noord tot noordoostenwind met rukwinden tot 35 à 50 km/u, terwijl de zon zich royaal laat zien – al blijft het wat bewolkter in het westen. De temperaturen blijven aangenaam, tussen 20 en 25 °C.
Tegen het einde van de week wordt het frisser: rond 20 °C in de lage landen, onder een vaak zwaar bewolkte hemel met kans op lichte, plaatselijke regen. Vanaf zondag en begin volgende week neemt het hogedrukgebied echter weer de regie over, met meer zon en opnieuw stijgende temperaturen.
Deze heropleving blijft van korte duur: eind augustus en begin september tekenen zich nattere en onstabielere condities af, met regen voor het hele land, maxima rond 20 °C en een af en toe strakke west tot zuidwestenwind. Een volkomen normaal slot na de lange en intense hittegolf die we net achter de rug hebben.