Ow verkeerd begrepen dan. Dacht daar heb je weer zo een randzaakzaniker om mijn ongelijk te bewijzen, als de twee vanmorgen in het pluimdraadje van de 12z gisteravond.
Maar wat dat betreft ben ik het met je eens. De laatste 3 septembers hadden allen tropische dagen in de eerste decade. De tweede zelfs een hittegolf in het binnenland. September 2020 en 2016 kenden ook een periode met tropische dagen en daaromheen zomerse temperaturen.
September 2023 was in het zuiden zelfs de warmste sinds de meetreeksen begonnen. Meer dan 18°C gemiddeld. Gelijkwaardig aan een normale juli of augustus. Als dat vaker voorkomt kan het best de 3e of 4e zomermaand gaan worden. Zou dat zelf echter liever met de meimaand zien gebeuren dan met september. Langer licht, hogere zonnestand, alles mooi vol in diepgroen blad. Mei 2018 vind ik daarom legendarisch. Qua gemiddelde met ruim 16° koel voor een zomermaand. Echter wel veel zomerse dagen en een tropische dag toen. Naast heel veel zon en fanatiek onweer.
Quote selectie