Wel wat "spannend", want alleen op 4km vanaf de bewoonde wereld in het donker. Er kwam nog een groot zwijn even inspectie doen. Die ging met luid grommend kabaal de nacht weer in. Die zwijnen zijn over het algemeen gevaarlijker dan wolven trouwens. En ik stond ook midden in wolven territorium.
Op de terugweg nog een das op 1 meter voor de fiets.
Het was uitsluitend fotografisch noorderlicht. Met 10 seconden sluitertijd en iso 800 was dit het resultaat nadat ik de ruis en de lichten iets heb opgehaald in Lightroom. Met een 15 jaar oude spiegelreflex met cropfactor. Moderne fullframes presteren vele malen beter in lichtgevoeligheid en ruis prestatie.
Er waren 2 korte momenten, rond 1u en rond 3u snachts. Eigenlijk had ik na de eerste al kunnen stoppen, de tweede was niet zo mooi.