Inmiddels is het dus 15+ geworden en inmiddels hebben de KNMI stations west en oost van me (respectievelijk De Bilt en Deelen) dat ook al gehaald. Daarbij komt regelmatig de zon er goed door en waait er ook een winters aandoende gure oostnoordoostenwind. Hier wordt de reeks zachte dagen dus nog voortgezet, maar in de zuidelijke provincies en België is het echter een ander verhaal zoals op onderstaande kaart met Tx'en tot nu toe te zien is:
Edit: voor het vestigen van een nieuwe recordreeks zou de temperatuur te De Bilt tot en met 20 oktober dagelijks op 15°C of hoger uit moeten komen. Nu staat het record op naam van 2023 met een reeks die begon op 18 mei en eindigde op 13 oktober. De huidige reeks in 2025 begon op 24 mei.
Edit 2: volgens een artikel van Weeronline staat het recordaantal zachte dagen op 206 stuks in 2022 en 2014. Vandaag is zachte dag nummer 179 en de pluim Midden laat het de komende 2 weken ook dagelijks 15°C of meer worden, waarmee een nieuw record al wel behoorlijk binnen handbereik komt.