Vanuit het noorden passeren er enkele fronten die zorgen voor sneeuwval. De losse sneeuwbuien van eerder vandaag zijn gevallen in het noorden, westen en midden van Nederland hebben al tussen 5 en 10 cm sneeuw achtergelaten. Komende avond en nacht komt daar landelijk nog ongeveer 5 a 10 cm sneeuw bij. Aan het eind van komende avond klaart het vanuit het noordoosten breed op en gaat het flink vriezen. Morgenochtend net aan strenge vorst boven de sneeuw. Plaatselijk - 11 of - 12 graden. De noordelijke wind draait vanavond naar het oosten en neemt af naar zwak. In het westen eerst nog matige noordelijke wind
Morgenochtend schijnt de zon in het noorden. In het midden en zuiden is er meer bewolking met nog een laatste sneeuwbui. In de middag schijnt overal de zon bij temperaturen rond het vriespunt. Er staat vrijwel geen wind met een voorkeur uit oostelijke richting.
De nacht naar zondag wordt bitterkoud. Boven de nog aanwezige sneeuwlaag kan het zeer streng vriezen met temp tot - 20 of lokaal lager. Vlak aan zee en aan lijzijde IJsselmeer wat minder koud.
Zondag wordt een zeer koude zonnige dag met overdag plaatselijk nog matige vorst. In de avond volgt flink wat sneeuw, het eerst in het zuidwesten. De wind is zuidoost zwak tot matig waardoor het extra koud aanvoelt.
Ja ja, droommodus uit maar zie het zo voor me. 