Kevin, de cursus omgaan met teleurstellingen vanavond, gaat niet door...
Waarom is het beter om "op jouw advies" de berichten over SSW enz. te negeren, die mensen doen ook hun best om dit op een openbaar forum bespreekbaar te maken/houden?
Seppie.
Waarom gaat ie niet door Sep? Er zouden heel wat winterliefhebbers baat bij hebben.
Na ondertussen 12 zachte winters op rij is teleurstelling meer dan terecht.
Voorafgaand en gedurende deze 12 winters zijn er boeken vol geschreven over indicaties, SSW's, teleconnecties etc.Virtueel genot is er daardoor in overvloed. De realiteit is echter zeer mager op wintergebied.
Feit is wel dat als je gedurende al die tijd gewoon naar het hier en nu (de realiteit) had gekeken, je weliswaar ook niet veel had gekregen, maar je was tenminste niet gevoed met (valse) hoop. En die hoop krijg je gewoon als je zoals de afgelopen periode dagen- tot wekenlang de vaak hoopvolle berichtgeving over indicaties en SSW's volgt.
Ook deze aanloop naar de winter is dat niet anders. Vaak begint dat met krantenkoppen in mijn feed en dan laat ik me verleiden om te achterhalen waar het plotse enthousiasme voor winterweer op de langetermijn vandaan komt.En dan beland ik hier zoals de afgelopen weken in de draadjes over de omkeer van stratosferische poolwervel, de aanstaande SSW en de daaropvolgende mogelijkheden voor winterweer. Resultaat: bij het dichterbij komen van de verwachtingshorizon verdwijnt de SSW uit de kaarten en warmen de pluimen alleen maar op. Dit terwijl men eerder nog hoopvolle signalen zag. Dus ja, dan ben je als die-hard winterliefhebber teleurgesteld. Als ik dat dan vergelijk met mijn vriendin, die ook winterliefhebber is, maar geen kranten leest of WW-account heeft. Dan zie je dat zij een pak minder teleurstellingen doormaakt door niet te 'verwachten', maar wel te 'beleven'.
Ik Hoop dat dit icm mijn initiële post duidelijkheid schept over waarom ik adviseer om alles wat met de (ultra)langetermijn te maken heeft binnen de weerkunde, zoveel mogelijk links te laten liggen. Uiteraard met alle respect voor diegenen die er zich in specialiseren en/of diegenen die wel graag de kaarten screenen op elke mogelijkheid.