Ensemble GFS2206 - De Bilt

Bericht van: Sjoerd (Leiden centrum) , 22-11-2025 14:09 

Waar het ensemble van GFS2112 'definitief' gekozen leek te hebben voor de zachte(re) variant na de 27e, is het beeld in dit ensemble toch weer anders.

Om te beginnen is de spreiding vanaf de 27e er nog steeds met leden aan de onderkant die tot zo'n -3°C gaan, terwijl leden aan de bovenkant tot zo'n 15°C gaan.

Zoals al vaker gezegd, is kijken naar het gemiddelde in zulke situaties maar beperkt bruikbaar, maar waar het wel voor gebruikt kan worden is het signaleren van een trend.

En die geeft in dit ensemble aan dat het op termijn (met alle disclaimers en genoemde spreiding in het achterhoofd) minder zacht zou kunnen gaan worden dan het er gisteravond naar uit zag.

Afwachten is dan ook het enige devies dat echt hout zal snijden op dit moment.

Voor de korte termijn gaat de aandacht vooral uit naar mogelijke sneeuwval vanavond, vannacht en morgen.

Na maandag gaat de wisselvalligheid er grotendeels uit, zonder dat het volledig droog zal zijn.






Weerpoll | Weerwoord voetbalpool | 8 jaar GFS data | Mijn verhaal | ik ben anders, maar ook ik mag er zijn

Ensemble GFS2206 - De Bilt   ( 1167)
Sjoerd (Leiden centrum) ( 13m) -- 22-11-2025 14:09
Ensemble GFS2206 - Brussel   ( 270)
Sjoerd (Leiden centrum) ( 13m) -- 22-11-2025 14:56