Een winterperiode dat hier in de regio qua lengte en intensiteit niet in de buurt kwam van de koudegolven van februari 2012 en rondom de jaarwisseling 1996/1997, maar alles zat erop en eraan. Op 6 februari 2021 's middags nog grijze kilte met motregen, maar in de avonduren startte een (zeker voor tegenwoordige begrippen) agressieve winterinval. De regen ging snel over in sneeuw en de omgeving werd snel wit. Rondom middernacht een afwisseling van sneeuw, ijsregen en ijzel toen zachtere lucht vanuit het zuidoosten terrein probeerde te winnen, maar uiteindelijk won de winter overtuigend met een uiteindelijke sneeuwdikte van 15-20 cm en met name in het buitengebied ook hier en daar sneeuwduinen. Ook de ijskoude oostenwind herinner ik me nog goed.
In de week na de kou-inval werd het luchtruim steeds helderder met overdag lichte, en 's nachts matige tot strenge vorst. Op enkele dagen was het onvervalst kaiserwetter.
Die winterperiode duurde een ruime week, maar werd opgevolgd door juist een extreem zachte lenteperiode. Het daaropvolgend lenteseizoen was erg afwisselend met soms (extreem) warme en zonnige dagen, maar ook verrassend koude dagen met sneeuwval van betekenis.
( 520)
( 371)