"Vrij zacht, vaak grijs en af en toe wat regen", zo zou je het weer voor de komende periode kunnen omschrijven.
De komende tijd zullen we te maken krijgen met lagedruk op de Oceaan ten noordwesten van de UK. Soms splitst zich een aparte kern af, zoals komende zaterdag. De kern diept aanvankelijk snel uit en gaat bij ons voor een flinke toename van de wind zorgen. Vooral aan de kust, bij voldoende aanlandige wind, komen flinke windstoten voor. De kern vult geleidelijk op en trekt noord/noordoostwaarts naar Scandinavië.
In het vervolg houden we de westcirculatie. Als tegenhanger van de westcirculatie zien we een blokkerend hoog liggen boven het oosten van Europa en boven Rusland. De westcirculatie stormt dus ook niet over geheel Europa, maar buigt af naar het noorden.
Af en toe zullen storingen passeren, al lijken deze niet erg actief te zijn. De oper laat het de komende 10 dagen dan ook behoorlijk droog zijn zelfs.
Ruimte voor de zon is er niet veel. De wind komt hoofdzakelijk uit zuid tot zuidwest en kan soms stevig zijn. Na dinsdag wordt het rustiger.
Interessant om te zien is of het hoog zich op ultra lange termijn kan verplaatsen of uitbreiden naar Scandinavië. In dat geval zou de wind meer een zuidoost tot oosthoek kunnen opzoeken met aanvoer van koudere lucht. Zonder dat het direct resulteert in winterweer. Op dit moment opteren nog niet veel leden voor deze optie.