Droog en kouder op Kerstmis?

Bericht van: Luc (Recht) , 10-12-2025 10:44 

De nieuwste NOAA-modellen sluiten nu beter aan bij de EPS-scenario’s en wijzen op een opbouw van hogere druk tijdens de kerstweek. Indien het hogedrukgebied zich versterkt, wordt het weer duidelijk droger. De Atlantische trog zou richting de Middellandse Zee wegzakken, terwijl een noordelijker blokkade een oostelijke tot zuidoostelijke stroming mogelijk maakt, wat koud(er) weer betekent.

Een koude kerst wordt daardoor opnieuw het meest waarschijnlijke scenario, na een korte fase waarin EPS en ECMA eerder een zachte en onstabiele kerst suggereerden. Een witte kerst blijft in theorie mogelijk, maar zeer onwaarschijnlijk, behalve bij een uitzonderlijk weersysteem uit het zuiden of een noordoostelijke stroming met sneeuwbuien.

Voor 25 december is een “normaal koud” weertype het meest waarschijnlijk, met grotere kans op uitgesproken winterweer na kerst en richting Nieuwjaar.



Droog en kouder op Kerstmis?   ( 1546)
Luc (Recht) ( 455m) -- 10-12-2025 10:44
Niet zoveel beter dan de klimatologie   ( 51)
Dirk (Korbeek-Lo) ( 44m) -- 10-12-2025 19:36