Anomalies prévues - Voorspelde afwijkingen
500Hpa(5000-6000m)
Update 13-12-25 7h
https://www.bmcb.be/anomaly-500hpa/
(Ensembles ECMWF)
Atmosferische trend op middellange en lange termijn – Europa
De geleidelijke verplaatsing van de hogedrukgebieden naar Noord-Europa en het noordoosten van de Atlantische Oceaan, in combinatie met de vestiging van een uitgesproken lagedrukgebied boven de Maghreb, zal tegen het einde van december en het begin van januari leiden tot de installatie van een duidelijk koudere noordoostelijke stroming over een groot deel van Centraal- en West-Europa.
Tijdens de tweede en derde week van januari zou deze configuratie zich deels blijven handhaven. Het lagedrukgebied zou nog aanwezig blijven boven het westelijke Middellandse Zeegebied, terwijl de hogedrukgebieden zich verder terugtrekken richting het westen van de Atlantische Oceaan en opnieuw sterker worden boven het noordwesten van Rusland en het oosten van Scandinavië.
Dit synoptische patroon zou waarschijnlijk zorgen voor het aanhouden van een continentale, overwegend koude luchtstroming over een groot deel van Europa.


