Zie ik nog steeds geen winter ontstaan.
Misschien omdat ik er vanuit zuid Scandinavisch perspectief naar kijk.
Welke setting ons de laatste dagen op de lange en heel lange termijn ook wordt voorgerekend, welke windrichting ook, nooit ziet het er voor hier ook maar een beetje winters uit. Daardoor is ook voor nl. Een windricht uit meer noordelijke richting geen koude/frisse optie.
Ook de hoogte kaarten blijven zo ongelooflijk vastgeroest dat, alle soms euforische kaarten op grond niveau voor 3 weken of 1.5 maand ten spijt, ik er niet ik kan geloven.
De koude pool op 50 Hpa blijft heen en weer stuiteren tussen noord-oost en noord-west van Groenland. Op dit moment hebben we qua ligging van de vortex (semi gesplitst) zelfs de meest "kansrijke" setting die al tot niets leid, dus waarom dan wel over 10 dagen als de setting bijna gelijk maar zelfs iets minder gunstig berekend wordt.
En waar het geloof vandaan kwam dat juist deze winter de PV (op welke hoogte) bijzonder zwak zou blijven....
Ja wellicht technisch... op 60°Nb, maar ik vind met name de 10 Hpa er al weer tijden erg sterk en compact uit zien, terwijl die op 50 Hpa vanuit ons perspectief west-oost (dus precies fout, zoals bijna elke winter tegenwoordig) is platgedrukt, maar zeker niet zwak oogt. Juist boven ons waait de depressie sturende wind meestal stevig uit het (zuid) westen door.
Tot slot oogt de TPV over een dag of 15 compacter en sterker dan in de hele herfst/winter tot nog toe....
Kortom mijn hoop op een echte omslag na het zien van EC48 en alle andere input, is na het zien van de reken evolutie bij GFS weer bijna weg.
Het lijkt er voorlopig echt niet in te zitten en ik hoop nu vooral op een soort van tegenreactie van de atmosfeer later deze winter.
Timo, Seppie, Rizky.... houd jullie optimischme vast, want iemand moet hier de hoop blijven vertolken!
Dacht niet zelf ooit zo'n zuurpruim te worden

