Een anekdote over Buys Ballot

Bericht van: sebastiaan (bussum) , 20-12-2025 11:40 

Professor Buys Ballot wandelde eens met een vriend door een groote weide naar een verafgelegen dorp in Gelderland. Zij hadden nog niet ver geloopen, toen zij een boer ontmoetten, die zijn kudde schapen naar huis dreef; dit bevreemde den professor daar het nog vroeg op den middag was, en hij vroeg den boer waarom hij dit deed.

"Wel," antwoordde deze, "we krijgen dadelijk een flinke bui, en ik wou mijn dieren graag vóór dien tijd binnen hebben."

"Wel, neen," zegt de professor, "het lijkt er niet naar, het ziet niet eens naar regen uit, en we krijgen dien van daag ook niet meer."

"Nu," zegt de boer, "ik verzeker u, voor een half uur verloopen is regent het dat het giet, en ik zou u maar aanraden dadelijk terug te gaan."

Hoofdschuddend over de eigenwijsheid van den boer, gaat de beroemde weerkundige verder. Werkelijk hadden zij nog geen half uur geloopen of de lucht betrok en binnen het half uur regende het dat het goot.

Er zat voor de vrienden niets anders op dan spoedig terug te keeren, en na een uur kwamen ze druipnat in het dorp aan, waar de eerste die ze zagen de boer was, die rustig in zijn deur een pijpje stond te rooken.

"Wel," vraagt de professor, "je hebt gelijk gehad, maar zeg me nu eens, hoe je dat zoo wist?"

"Heel eenvoudig," antwoordt de boer, en hij wees naar de schuur. "Ziet u daar dat zwarte ram? Nu, als dat dier met zijn kop voor den wind gaat staan, dan komt er gauw regen; wij hebben hier op het land geen barometers of zoo iets noodig."

Foto, ingekleurd met Chat GPT.


Bericht laatst bijgewerkt: 20-12-2025 11:41
„Et nul ne se connait tant qu'il n'a pas souffert, „C'est une dure loi, mais une loi suprème, „Vieille comme le monde et la fatalité, „Qu'l nous faut du malheur regevoir le baptéme, ~Et qu'a ce triste prix tout doit étre acheté. „Les moissons pour murir out besoin de rosée, „Pour vivre et pour sentir l'homme a besoin de pleura, „La joie a pour symbole une plante brisée, „Humide encore de pluie et couverte de fleurs."

Een anekdote over Buys Ballot   ( 484)
sebastiaan (bussum) -- 20-12-2025 11:40