Weerupdate – 22 december 2025 | 12u

Bericht van: Luc (Recht) , 22-12-2025 11:59 

Weerupdate – 22 december 2025 | 12u

Overzicht van de weersontwikkeling – Multimodel BMCB (ICON, AIFS, ECMWF)

De nieuwste modelberekeningen wijzen op een uitgesproken winterse periode, gekenmerkt door droge kou, vaak veel zon en soms een snijdende wind, gevolgd door een wisselvalliger weertype richting het nieuwe jaar.

Woensdag 24 december – Een winterse kerstavond

Er wordt geen neerslag verwacht. De temperaturen schommelen tussen –4 en +2°C in de ochtend, met maxima van –2 tot +4°C.
De hemel toont een afwisseling van wolken en opklaringen, waarbij die opklaringen steeds breder worden vanaf het noorden.
De noordoostenwind waait stevig met rukwinden van 45 tot 65 km/u, en neemt 's nachts toe tot 65–75 km/u aan de kust.

Donderdag 25 december – Kerstdag onder felle winterzon

Het blijft droog. De minima dalen tot –7 à –1°C, terwijl de maxima niet hoger uitkomen dan –4 tot +2°C.
Het weer is zeer koud maar zonnig.
De wind uit oost tot noordoost blijft voelbaar met pieken van 40 tot 60 km/u.

Vrijdag 26 december – Droge kou en strenge vorst

Onder een heldere hemel houdt de koude stand. Minima tussen –7 en –1°C, met een reëel risico op –13 tot –8°C in de Ardense valleien.
De maxima liggen tussen –2 en +4°C.

Zaterdag 27 december – Zonovergoten, kans op aanvriezende mist

Het blijft droog. De minima variëren van –6 tot 0°C (plaatselijk –12 tot –7°C in de Ardennen), de maxima van –1 tot +5°C.
Veel zon overdag, gevolgd door de vorming van aanvriezende mist tijdens de nacht, vooral in Vlaanderen.

Zondag 28 december – Aanhoudend wintergevoel

Geen neerslag. De temperaturen blijven laag met minima tussen –6 en 0°C en maxima tussen –3 en +3°C.
's Ochtends aanvriezende mist en lage bewolking in het noorden en westen, terwijl elders de zon blijft overheersen.

Waarschijnlijke trend richting nieuwjaar

Vanaf 29 december blijft het koud, maar het weer wordt geleidelijk wisselvalliger. Nachtvorst blijft frequent.
Rond de jaarwisseling neemt de kans op neerslag toe, met sneeuw of natte sneeuw in de Ardennen, en vooral regen in de laaglanden.
Begin januari verloopt vochtig en seizoensgebonden, met lokaal winterse accenten in hoger gelegen gebieden.

 



De kou komt eraan...Nationale Thermisch Indicator   ( 734)
Luc (Recht) ( 455m) -- 22-12-2025 10:33
Oceaan + Europa Update: 22-12-25 11   ( 69)
Luc (Recht) ( 455m) -- 22-12-2025 11:14
Weerupdate – 22 december 2025 | 12u   ( 56)
Luc (Recht) ( 455m) -- 22-12-2025 11:59