In grote lijnen liggen de weerssystemen vast de komende tijd. Alleen de exacte positie uiteindelijk en waar de kern zich dan bevindt kunnen nog een verschil maken in de verwachtingen van de verschillende parameters. Het is dus ook moeilijk om een zo goed mogelijke verwachting te maken.
De eerste dagen lijkt het traject wel zeker. We zien een dalende lijn in temperatuur richting de kerstdagen. Beide kerstdagen zullen koud verlopen. Is het niet op de thermometer dan is het wel voor het gevoel. Een stevige noordoostenwind, vooral op 1e kerstdag, is daar debet aan.
Na kerst verplaatst het sterke hogedrukgebied zich langzaam naar het westen.
De nachtelijke minima op de beide kerstdagen worden bepaald door de mate van opklaringen, maar ook door menging. Windsnelheid speelt dus ook een rol in hoeveel het gaat vriezen. Vanaf 27 december zien we de temperatuur oplopen door aanvoer over zee in combinatie met uitgestrekte wolkenvelden. De temperatuur schommelt dan rond of zelfs iets boven normaal. Er zit nog steeds veel spreiding in de temperatuurverwachting direct na kerst.
De zon zal met kerst volop schijnen, daarna zal dat veel minder zijn.
Eerst staat er een stevige wind uit O/NO, later zal de wind in kracht afnemen en naar richtingen tussen noord en west draaien.








Quote selectie
( 626)
( 295)
( 246)
( 202)