Er zijn wel eens pluimen verschenen die op de Lange Termijn dermate eenduidig waren dat je kon spreken van 90% kans op onbestendig en zacht winterweer.
Het hangt vooral af van het kader waaraan je de term "zekerheid" koppelt. In jouw voorbeeld is het gekoppeld aan een reeds voltrokken geblokkeerd of persistent drukpatroon. Op zeer korte termijn is dat te vergelijken met "het is nu gestart met regenen uit een warmtefront, dus zal het binnen 5 minuten nog steeds regenen." De zekerheid volgt namelijk automatisch uit kenmerken van het warmtefront. Dezelfde regels gelden bij een mega-depressie tussen IJsland en Schotland. Voor de zekerheid van de gevolgen hiervan is eigenlijk (een tijdje) geen pluim meer nodig. MAAR:
De huidige pluim met sterk zwabberende lijntjes vanaf 06/01 geeft ook "zekerheid", nl. de meteorologisch gekende zekerheid dat het weerbeeld na dag 7 niet goed te verwachten valt wanneer er ook rekening wordt gehouden met een verandering van een huidig (persistent dynamisch of a-dynamisch) drukpatroon. Gelukkig ligt de lat in ons klimaat op max. 7 dagen zekerheid op (a-)dynamische persistentie . De pluim voor het zuiden van Egypte toont een andere realiteit:![]()