Vandaag is de temperatuur in Helsinki voor het eerst deze maand (iets) boven het vriespunt uitgekomen. De sneeuw druppelde daardoor een beetje uit de bomen.
De eerste decade was bijzonder koud met zelfs temperaturen tot -20 aan toe. Afgelopen week schommelde het kwik vaak rond de -5. De gemiddelde maandtemperatuur tot nu toe bedraagt -8.8 graden, wat voor hier echt behoorlijk koud is!
Ik ben natuurlijk erg blij met het winterse weer, maar die langdurige grijsheid vind ik eigenlijk maar niks. Ik heb inmiddels al 10 dagen geen zon meer gezien en voorlopig lijkt dat er ook niet in te zitten. En dat terwijl er regelmatig noorderlicht te zien zou zijn geweest als het helder was. Maar goed, het hoort er wel een beetje bij hier.
Gelukkig waren de eerste dagen wel zonnig! Komende week wordt het ook weer een stuk kouder en wordt er strenge vorst verwacht. 