MULTIMODEL BMCB
( Deze voorspellingen worden doorgaans dagelijks bijgewerkt)
Tot en met zaterdag 24 januari blijft België nog onder invloed van een positieve nationale thermische index, schommelend tussen +1 en +4. Deze relatieve zachtheid vertaalt zich in maximumtemperaturen van 4 tot 11 °C, terwijl de minima doorgaans tussen 0 en 7 °C liggen. Een gematigde, maar voor de winter nog steeds zachte weersfase.
Vanaf zondag verandert het weerbeeld duidelijk. Een uitgesproken afkoeling zet in, waarbij de thermische index in negatief terrein duikt en tegen maandag 26 januari waarden rond –4 tot –5 bereikt. Daarmee keren uitgesproken winterse omstandigheden terug. De maxima blijven dan beperkt tot –3 tot +3 °C, terwijl de minima overal in het land dalen tot –6 à 0 °C. In de valleien ten zuiden van de Samber-Maaslijn zijn zelfs uitschieters tot –7 à –10 °C mogelijk.
Deze koude periode lijkt echter geen langdurig karakter te krijgen. Vanaf het midden van de daaropvolgende week wordt opnieuw een stijging van de thermische index verwacht, met waarden tussen –1 en +2. De dagtemperaturen lopen dan weer op tot 1 à 8 °C, afhankelijk van de hoogte, terwijl de nachtelijke en ochtendminima variëren tussen –1 en +6 °C, naargelang de regio.
Tegen het einde van de maand en tijdens de eerste dagen van februari wordt opnieuw een afkoeling overwogen — al moet dit nog bevestigd worden. De thermische index zou dan terugvallen tot tussen 0 en –2. Dit zou resulteren in dagtemperaturen van –1 tot +1 °C in de Ardennen en +2 tot +6 °C in de laaglanden en aan de kust. Nachtvorst zou daarbij opnieuw opduiken in tal van regio's, met minima doorgaans tussen 0 en –4 °C in het binnenland.