Weerbericht voor de pers

Bericht van: Luc (Recht) , 23-01-2026 15:54 

Het komende weekend verloopt overwegend droog en relatief zacht, onder invloed van een uitgestrekte depressie tussen Bretagne en het zuidwesten van de Britse Eilanden.
 
Deze weersituatie verhindert dat de koude lucht boven Oost- en Centraal-Europa onze regio bereikt en zorgt voor een stabiele west- tot zuidwestelijke stroming.
 
Zaterdag start de dag nog vrij bewolkt in het oosten en zuidoosten, maar in de loop van de namiddag verschijnen steeds bredere opklaringen in het hele land. De temperaturen blijven hoger dan normaal voor de tijd van het jaar. Tijdens de nacht wordt het helder, wat leidt tot afkoeling en lokaal lichte vorst, vooral in de Ardennen.
 
Zondag begint nog vrij zonnig in het noordoosten, maar vanuit het westen neemt de bewolking geleidelijk toe. Tegen het einde van de dag kunnen lokaal al enkele lichte neerslagzones verschijnen. De temperaturen dalen licht.
 
Maandag volgt een tijdelijke weersverbetering dankzij een zwakke hogedrukrug. De dag start vaak met nevel of lage bewolking, later gevolgd door enkele opklaringen. Het wordt wel de frisste dag van de periode.
 
Vanaf dinsdag schakelt het weer duidelijk over naar een natter en onstuimiger regime. Een nieuwe depressie brengt regen en toenemende wind, samen met een tijdelijke temperatuursstijging. Woensdag blijft het zacht en winderig, met slechts beperkte neerslag.
 
Vanaf donderdag en richting het volgende weekend vestigt zich een aanhoudend wisselvallig en nat weertype. Neerslag blijft frequent; in de Hoge Ardennen is tijdelijk natte sneeuw of sneeuw mogelijk, terwijl het in de laaglanden vooral om regen of smeltende neerslag gaat.
 
De eerste week van februari verloopt naar verwachting overwegend nat en seizoensgebonden, zonder uitgesproken koude, met dagelijks kans op neerslag en slechts sporadisch winterse neerslag in de Ardennen.




Weerbericht voor de pers   ( 704)
Luc (Recht) ( 455m) -- 23-01-2026 15:54
Re: Weerbericht voor de pers   ( 227)
Stefan (Wezep) ( 2m) -- 23-01-2026 16:17
Neen hoor ik denk dat het klopt, Luc was vroeger verbonden aan het KMI   ( 127)
Marc (Lierde O-Vl) ( 45m) -- 23-01-2026 17:11