Leken we aanvankelijk in een NW-stroming te zitten dan heeft Maria het scenario wat veranderd. Globaal is aan de algmene druksituatie niks veranderd alleen is er een westelijke verschuiving van de druksystemen. Maria schuift minder oostelijk op dan gedacht waar de hogedrukwig zich westelijker bevindt.
Aan de oostflank van het hoog ligt het laag nu ten westen van ons. Maakt natuurlijk een groot verschil uit in weerbeeld ipv van een verregend NW-ster gaan we nu naar een zwoele zuidelijke wind. De grondstroming is niet zo duidelijk maar de lucht is in eerste instantie (vrijdag en zaterdag) warm en vochtig. Met een laag (en koudeput) dat zich naar de Golf van Biskaje begeeft staat dit altijd garant voor her en der flinke onweersbuien
Na passage van het koufront zou zelfs de lucht helder genoeg zijn om in de gemodifieerde polaire lucht wat mooi buien te zien.
Wie weet zelfs van het type dat Peter en Olivier wisten te strikken aan de Belgisch kust.
Quote selectie