Ja het noorderlicht blijft geweldig Gijs, zelfs na 30x sta ik nog steeds buiten, of het nu -40 of -5 is
.
Ik heb voor Zweeds-Lapland gekozen dus ik kan je alleen met Zweeds-Lapland helpen. Ik had hiervoor gekozen omdat de taal veel makkelijker is en de mensen iets warmer zijn naar mijn mening. Contacten leggen gaat hier redelijk makkelijk. En lokale connecties is heel belangrijk hier. Verder is het hier wat heuvelachtiger en ben je ook dichtbij Noorwegen. Verder is het landschap hetzelfde als Fins Lapland en klimaat ook. Het is hier iets zonniger dan in Fins Lapland maar dit schilt niet veel.
Ik rij vaak met de auto, maar als je niet wilt rijden dan zou ik op max 1u van een vliegveld af gaan zitten.
Het begon bij mij om gewoon lekker hemnet (de Zweedse funda) af te speuren naar leuke koopjes en hiervan heb lijst gemaakt en deze heb ik bezocht. Ik had hierbij ook de hulp ingeschakeld van een soort 'bemiddelaar' die de Zweedse markt en regelgeving kent. Uiteindelijk werd ik bij het bezichtigen van mijn huis die ik nu heb meteen verliefd en alles klopte. Uiteindelijk een bod uitgebracht (ca. 37.500 euro) en dit werd na een paar dagen wachten geaccepteerd. Natuurlijk moesten er dingen geregeld worden zoals samordningsnummer en Zweedse bankrekening. Hier kreeg ik ook hulp bij. En toen was het officieel
.
Dit is even kort samengevat want er zijn nog wel meer dingen om aan te denken en te regelen maar het proces valt reuze mee.
Hoop dat je hier wat aan hebt!
Edit: ik ben van plan om nog een paar stuga's op het perceel te bouwen om te gaan verhuren.